Výborné miesto na požiadanie ženy o ruku!

Autor: Júlia Ngová | 5.2.2017 o 22:46 | Karma článku: 6,50 | Prečítané:  1539x

Toto rozprávkové miesto sa nachádza 555 kilometrov od Bratislavy. Rakotzbrücke je ikonický most, ktorý láka fotografov z celého sveta.

 

Nachádza sa v Nemecku 165 kilometrov od Berlína a pohodlne sa tam dostanete autom, takže nemusíte riešiť žiadne letenky, len sadnete do auta a výlet sa môže začať.

Ak chcete vašej nastávajúcej urobiť krásne prekvapenie, môžete najskôr navštíviť neďaleké Drážďany, ktorí tiež stoja za prehliadku. Je to pekné historické mestečko, zaparkovať môžete pohodlne v obchodnom centre. V zime sa tam konajú vianočné trhy. Z pamiatok,ktoré by ste nemali vynechať, za zmienku stoja: Frauenkirche, Zwinger, prejsť sa hlavným námestím s peknými kostolami a hlavne prejsť cez most,ktorý je pre autá,električky aj pre chodcov.

No, ale už k samotnému Rakotzbrücke.... Nachádza sa v prírodnej rezervácii Gablenz. Samotný most bol postavený v roku 1860 a okolo sa nachádza pekný park. Parkovanie bolo zadarmo s obrovským parkoviskom. Prejdete kúsok parkom a spoza stromov sa vám naskytne nádherný pohľad. Most je postavený tak, aby sa dokonale odrážal na pokojnej hladine vody. Vhodný na návštevu je celoročne, ale v zime,keď jazero zamrzne, nie je vidieť dokonalý odraz. Taktiež keď prší, hladina je priveľmi roztrasená a neodráža dokonale tvarovaný most. Keď sme miesto navštívili my, tiež nebolo dokonalé počasie, chvíľu pršalo, no potom sa počasie umúdrilo.

Na most je zakázané liezť, no pokiaľ chcete požiadať svoju vyvolenú na moste, žiadny policajt určite nebude v dosahu. Priznám sa, že aj ja som naň vyliezla, je to na vlastné nebezpečie, keďže v ten deň pršalo, nebolo to až také jednoduché, ale každý, čo tam prišiel mal túžbu naň vyjsť a neodolal. Most je veľmi strmý, aby sa presne odrážal na hladine. No ak sa nechcete šplhať po moste, tak na začiatku jazera je drevená lavička, kde si môžete so svojou polovičkou posedieť a vychutnať si pohľad na Rakotzbrücke. 

Takže je už len na vás, či požiadate svoju lásku o ruku na moste alebo okolo jazera, bude to zážitok na celý život. Rakotzbrücke sa síce nachádza v parku, no sami asi nebudete. Nie je tam nával turistov ako napr. v mestách, no musíte rátať, že veľa fotografov tam už od rána čaká na správne osvetlenie alebo aj rodiny s deťmi tam chodia na výlet. V ten deň, keď sme tam boli my, som dokonca začula slovenčinu- dvaja slovenskí fotografi fotili toto krásne miesto. No určite tam nie je nával turistov a vy sa môžete poprechádzať spolu v parku. 

Toto miesto vo vás zanechá nezabudnuteľnú spomienku a hocikedy sa tam môžete ľahko vrátiť a pripomenúť si túto chvíľu. Dokonalá optická ilúzia je jedinečná. 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Píše Ivan Mikloš

Rusko a my - naozaj sme nepoučiteľní?

Čo by sme mali vedieť o Putinovom režime.


Už ste čítali?